כתיבת עבודת סמינריון באנגלית – איך עושים את זה בהצלחה?

כשסטודנטים נדרשים לכתוב עבודה אקדמית באנגלית ובפרט עבודת סמינריון, הם עשויים לחוש פחד וחרדה ומדוע? כי לא מעט סטודנטים לא שולטים בשפה בצורה טובה והדבר מובן, זוהי לא שפת האם שלהם. על מנת להפוך את תהליך כתיבת העבודה לקל יותר, יש להסתייע באנשי מקצוע מתאימים. מה הכוונה? יש לכתוב את העבודה כולה בשפה העברית ולאחר מכן לפנות לחברת תרגום שיש לה ניסיון בתרגום אקדמי. צוות העובדים יתרגמו את העבודה בצורה הנכונה והטובה ביותר ויתחשבו בפרמטרים הקשורים להגהה נכונה ועריכה לשונית.

אם אתם נדרשים לכתוב עבודה, יש לחלק אותה לשני חלקים. כתיבת העבודה כולה בשפה העברית ולאחר מכן תרגום של העבודה מעברית לאנגלית. אז מאיפה מתחילים ומה חשוב לדעת כאשר כותבים עבודת סמינריון? מוכנים? אנחנו מתחילים!

דגשים לכתיבת עבודת סמינריון

קחו בחשבון שכאשר מדובר על כתיבת עבודת סמינריון, עליכם להתחיל קודם כל בנושא המחקר שלכם. לאחר מכן, יש לעבור לשאלת המחקר, הפרקים של העבודה, תוכנן העניינים, סיכום העבודה, תקציר ורשימת המקורות שהשתמשתם בהם לצורך העבודה. תוכן העבודה יהיה כמובן בשפה העברית וכאן נדגיש שעליכם לשים לב לחיבור המשפטים בצורה נכונה, לגהה ולעריכה הלשונית.

תרגום העבודה מעברית לאנגלית

נסו שלא לחסוך על התרגום ולבצע אותו בעצמכם. עבודת תרגום היא עבודה מורכבת ולעיתים יכולה להיות גם מסובכת. עליכם להשאיר אותה לבעלי המקצוע, שעוסקים בה מדי יום. אם תנסו לתרגם את העבודה בעצמכם, סביר להניח שתהליך העבודה יהיה תרגום כל מילה שכתובה  בעברית לאנגלית. מה שכן, אתם עשויים על הדרך לאבד את ההקשר של העבודה וחבל. זאת משום שסביר להניח שתתרגמו משפטים בצורה לא נכונה שרק תהרוס את התוכן של העבודה.

אם בכל זאת החלטתם לתרגם את העבודה בעצמכם, עשו זאת בחוכמה. בדקו שאתם לא עושים העתק הדבק אלא שאתם באמת מתרגמים את העבודה ואת התוכן שלה בצורה הגיונית וכזאת שלא תפגע בתוכן. נסו להבין כמה שיותר את נושא העבודה. העזרו במאמרים באנגלית ושימו לב באיזה מילים משתמשים בהם ואיך בנויים המשפטים.

נסו לחלק את העבודה למספר חלקים. לדוגמה, אם יש לכם נושא לעבודה, רשמו לצידו את מילות המפתח המתאימות. שימו לב, שאתם אכן מקפידים על כתיבה נכונה וכמו כן על שימוש נכון בסימני פיסוק.

מה יכול לעזור לכם כאשר אתם נדרשים לכתוב עבודה באנגלית?

אתם יכולים להקל על עצמכם כאשר אתם כותבים עבודה באנגלית. ניתן לעשות זאת באמצעים הבאים:

-שימוש במילונים – בדקו שאתם מפרשים נכון את המושגים שלכם (כלומר מושגים בעברית שאתם רוצים לתרגם לאנגלית)

-בצעו מחקרים – אתם צריכים להבין את אופן הכתיבה. על כן, שימו לב כיצד מאמרים ועבודות באנגלית כתובות.

-שימוש בתוכנת וורד – כאשר אתם מתחילים את הכתיבה. נסו להיעזר בבודק השגיאות של תוכנת וורד. כך תדעו בוודאות שלא יהיו לכם טעויות כתיב.

-הגהה ועריכה – חשוב מאוד להקפיד עליהם. לשם כך, עליכם להיעזר בחברות המספקות שירותים כאלה.

צרו קשר