תמלול משפטי – כל מה שחשוב לדעת בנושא

תמלול משפטי הוא תמלול שאפשר למסור לבית המשפט. זאת אומרת שאם יש לכם הקלטה או אפילו צילום של שיחת וואטסאפ, תוכלו להשתמש בשירותיהן של חברות התמלול המעסיקות מתמללים שמכירים את דיני העבודה וכך להשמיע ולהציג את הראיות בבית המשפט.
אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולהבין קצת יותר טוב מה אומר תמלול משפטי ואיך הוא מתקשר לדיני עבודה.

דיני עבודה בהקשר המשפט האזרחי

אפשר להשתמש בשירותי תמלול לכל מיני מקרים ומצבים. לדוגמה, עבור חוזה עבודה שלא מומש,  עבור זכאות לפיצויים, עבור לשון הרע והוצאת דיבה ואפילו עבור גירושין. כמו כן, כאן נחדד דבר חשוב, התמלול המשפטי משמש לא רק במשפט האזרחי אלא גם במשפט הפלילי.

בתי הדין במדינת ישראל – טיפול בתביעות לפי סמכות שניתנה

כאשר מדובר על תחום דיני עבודה, הגוף האחראי הוא בתי הדין לעבודה. כמו כן, אלה כמובן מוגבלים לסמכויות שקיבלו וכמו כן עליהם לפעול על פי ההנחיות שניתנו להם, שכן יש הוראות לגבי אילו תביעות יוגשו ולאילו ערכאות משפטיות. לדוגמה, אם מדובר על תביעה כספית שהיא מתחת לסכום של 2.5 מיליון שקלים, אז בית המשפט המוסמך לטיפול בה הוא בית משפט השלום. דוגמה נוספת היא בית הדין הרבני, שיש לו סמכות לפסוק בענייני נישואין.

דיני העבודה – עולם משפטי גדול

השופטים בבית הדין לעבודה יכולים להכריע בסוגיות שונות הקשורות לדיני עבודה. סוגיות אלו יכולות להיות פיטורים שלא כחוק, התעמרות במקום העבודה, הלנת שכר, אי מתן זכויות סוציאליות ועוד. כמו כן, יש המון מקרים, בהם שני הצדדים מגיעים לבית המשפט בגלל יחסי התעסוקה.

חובת השימוע לפני פיטורים

על פי החוק במדינת ישראל, לפני שהמעסיק מפטר את העובד, עליו לערוך לו שימוע. כאשר מתקיים השימוע, עליו להסביר לעובד את הסיבות שבגללן הוא רוצה לפטר אותו. חובת השימוע תקפה לא רק במגזר הציבורי אלא גם במגזר הפרטי. מעסיק שלא יקיים שימוע לעובד, הרי שהוא חייב בתשלום פיצויים מוגדלים לעובד המפוטר. כאשר מבצעים שימוע, חשוב מאוד לבצע תיעוד שלו. ניתן לעשות זאת בכתב או בהקלטה.

תנאי העסקה בעל פה

בהמון מקרים, נאמרים תנאי ההעסקה בעל פה ולא בחוזה חתום. הבעיה היא שעשוי להיות מצב בו אחד הצדדים לא מכבד את תנאי ההעסקה. על מנת להימנע ממצב כזה, מומלץ שיהיה תיעוד קולי או חזותי של תנאי ההסכם. כך הדבר ישמש כראיה במקרה של תביעה.

דין מפוטר

יש מקרים בהם העובד צריך להציג הוכחה לסיבה שבגללה הוא התפטר ממקום העבודה ובמידה והסיבה קשורה להרעה מוחשית בתנאי ההערה, הרי שיהיה עליו להביא ראיות אובייקטיביות. יכול להיות שיספיקו תצלומים אם מדובר על הרעה פיזית, אבל אם מדובר על הרעה ביחס או בכלל בהתעמרות בעבודה, אז העובד צריך לדאוג להקליט את הדברים שנאמרו על ידי הממונים עליו וכך תהיה לו הוכחה לכך שתנאי העבודה אכן מורעים.

תמלול לעניין הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית כוללת הערות בעלות אופי מיני שנזרקות לעובדים או עובדות במקום העבודה. על פי החוק, הדבר אסור ואם חוויתם הטרדה, התייעצו כמה שיותר מהר עם עורך דין לטיפול בהטרדה מינית בעבודה שידריך אתכם מה לעשות. כיום, יש הרבה מקרים של הטרדות מיניות המגיעים לבית המשפט ואם הצלחתם לתפוס את המטריד בשעת מעשה ויש לכם הקלטת שיחה עימו, בה נזרקו התבטאויות עם אופי מיני, פנו לחברת תרגום מומלצת לצורך תמלול השיחה. כך תהיה לכם ראיה מכריעה וחשובה למשפט שתנהלו כנגדו.

צרו קשר