27/10/2015

תרגום אתרים

בשנים האחרונות, עקב הפיתוח הטכנולוגי המואץ, עלתה חשיבותו של האינטרנט בצורה בלתי רגילה. האינטרנט הוא במה המספקת כמעט כל צורך שיש לנו וכאן מתחיל שורש החשיבות של תרגום אתרים.

למעשה, רוב ההתנהלות היומיומית כיום מתמקדת ברשת האינטרנט. אם זה בעבודה, בשירותי עירייה, בבידור ואפילו באהבה, האינטרנט הוא השחקן המרכזי ולא סתם. היתרון הכי משמעותי של הרשת, היא פריצת מחסומי הגבולות בין מדינות בעולם. אולם פריצת המחסום הפיזי, לא בהכרח פתרה את מחסום השפה ולשם כך יש צורך בתרגום אתרי אינטרנט.

רוב המידע הקיים ברשת מופיע באנגלית, מה שהגיוני בהתחשב בהיותה שפה בין לאומית ובעובדה שהאינטרנט צמח בארה"ב. מאחר ולא כולנו דוברי אנגלית, חשוב שיהיה כלי חכם ויעיל לתרגום אתרים. אולם כאן כיסנו רק את הצד של התרגום לאנגלית, אבל מה עם שאר העולם? כאשר בוחנים את זה, כמות התוכן בשפתינו היא זעומה ביחס לתוצרת האינטרנטית, מה שרק מחדד את החשיבות של תרגום אתרים יעיל, מגוון ומהיר.

כדי להמחיש את חשיבות האינטרנט והחופש שבא עם תרגום אתרי אינטרנט, עלינו להסתכל על אירועי השנים האחרונות בעולם. כמה מהאירועים ששינו את ההיסטוריה התרחשו לנו מתחת לאף, תוך שימוש ברשת, לדוגמא, אירועי האביב הערבי. ידוע כבר כי התשתית למהפכות שהתחוללו במדינות ערב היא האינטרנט ורשתות חברתיות בפרט. הגישה של כל אותם תושבים מדוכאים זה לזה הייתה בזכות העובדה שכלי לתרגום אתרים היה קיים. כלומר, אם הרשתות החברתיות היו בשפת המקור, אנגלית בלבד, היה זה מצמצם את הגישה של כמות עצומה מהאוכלוסייה וספק אם המהפכה הייתה צוברת תאוצה ללא היכולת של תרגום אתרים.

עם זאת, תרגום אתרי אינטרנט אינו כלי מהפכות בלבד ויש לו שימושים רבים נוספים. חישבו לרגע על תלמיד צעיר שעדיין אינו מיומן מספיק בקריאת אנגלית. בתי הספר כיום מטילים על התלמידים משימות חיפוש באינטרנט ובצדק, אך עולה קושי רב כיוון שרוב התוכן לא נגיש להם. הדרך הטובה ביותר להפוך את התוכן לנגיש היא על ידי תרגום אתרים.

כמו כן, תרגום אתרי אינטרנט יכול לפתוח לנו את מלוא היריעה ולאפשר לנו למצות את כל העולם האדיר הזה, של מידע ברשת. הסיבה לכך היא שרוב העבודה על האינטרנט מתבסס על מנועי חיפוש. כיוון שכך, כדי להימנע מעימות עם שפות זרות, נגביל את החיפוש לשפת האם שלנו בלבד, מה שיצמצם דרמטית את התוצאות. עם כלי מאורגן ומסודר לתרגום אתרים, נוכל להתגבר על המכשול הזה. נוכל לחפש בשפות נוספות ואת התוצאות שאיננו מבינים, נוכל להריץ בתוכנה או אתר המשמשים לתרגום אתרים, כך שנוכל לנצל את כל הפוטנציאל הגלום ברשת.

כדאי לדעת שתרגום אתרים הוא נתיב דו סטרי. כשם שלמשתמשים יש צורך בתרגום אתרי אינטרנט, גם למפעילי האתרים יש את אותו הצורך. כל מפעיל אתר רוצה חשיפה גבוהה ככל הניתן, אם זה מטעמי פרסום מסחרי, אידיאולוגיה או מכירות. תרגום אתרים חשוב להגדלת התפוצה של האתר ולהרחבת קהל היעד שלו, כך שלתרגום אתרי אינטרנט יש את היכולת להשפיע על כמות עצומה של אנשים ולהביא פרנסה לכל מי שעוסק בתחום.

הדבר האחרון, הוא בעצם הראשון. המטרה הראשונה של האינטרנט, המטרה הבסיסית שלו, היא חופש המידע. אותו חופש מפורסם ואהוב מקבל משנה תוקף כאשר יש לנו יכולת גבוהה לתרגום אתרים, כך ששום דבר לא יעמוד בינינו לבין האינפורמציה הכול כך יקרה לנו.

 

צרו קשר וקבלו הצעת מחיר תוך שעה

מרבית עבודות התרגום אצלנו מתחילות תוך פחות מ- 15 דקות
הצעת מחיר תוך שעה
× איך אפשר לעזור?